Awataria to gra która nie powinna nudzić bowiem tylko w tym wirtulanym świecie będziemy mogli dostosowywać postać w pełnej zgodzie z naszymi preferencjami. W gruncie rzeczy fabuła gry Awataria Kody od samego początku wymaga od graczy pewnej współpracy z otoczeniem. Kluczem na samym początku jest stworzenie idealnej postaci i zdecydowanie o jej wyglądzie. Zaczynamy od dezycji dotyczącej płci, wybieramy szczegółowy wygląd taki jak oczy, włosy i pozostałe części ciała dla naszej postacji. Na samym końcu kreatora musimy wybrać odpowiednie imię które towrzyszyć będzie przez cała rozgrywkę.

Ważne w rozwoju fabuły i postaci jest wykonywanie zadań które przed czekają przed naszą postacią te z gwiazdką będą konieczne do rozwiązania. Dzięki regularnemu wykonywaniu zadań możemy ulepszać swoją postać i zdobywać kolejne poziomy.

Nasza postać musi też przecież gdzieś wypoczywać, dlatego nie bez powodu istotnym elementem jest urządzenie mieszkania a w nim będziemy mogli np. trzymać kupione ubrania czy sprzęty. Jak zwykle była z grami społecznościowymi takimi jak Awataria Kody nie bez powodu istotną rolę odgrywają też relację jakie utrzymujemy z innymi graczami w naszym wirtualnym świecie. Warto też skorzystać z programu który jest prezentowany dziś na blogu i dzięki któremu bez problemu dodamy monety. Program do pobrania jest z linku poniżej.